Новини 2011-07-20 07:20

У МВФ відмітили інтенсивний процес відновлення економіки у країнах ЄС

Міжнародний валютний фонд (МВФ) відзначає "досить інтенсивний" процес відновлення економіки в країнах зони євро. Про це йдеться в опублікованій напередодні фондом доповіді про економічні перспективи даного регіону.

Згідно з прогнозом, за підсумками 2011 року зростання ВВП в країнах зони євро очікується на рівні 2%. У наступному році цей показник дещо знизиться - до 1,7%. Разом з уповільненням темпів зростання ВВП буде знижуватися й зростання інфляції: з 2,6% в нинішньому році до 1,8% в наступному.

"Процес відновлення в зоні євро досить інтенсивний, навіть незважаючи на те, що економічне зростання в цілому залишається нерівномірним і помірним", - наголошується в доповіді.

МВФ наголошує, що "у більшості країн регіону спостерігається досить міцна економічна активність".

Фонд також вказує на "все більш серйозне оздоровлення на ринках праці" і на те, що "економіки цих країн виходять із криз, пов'язаних з держборгом".

Поряд з цим йдеться про проведені "коректування докризових дисбалансів і високого обов'язку, рівнів безробіття та напруженості на фінансових ринках".

Разом з тим, МВФ відзначає, що "банківська система зони євро залишається слабкою", а "боргова криза становить загрозу процесам відновлення як європейської, так і світової економіки".

У зв'язку з цим фонд "закликав до реалізації серйозних кроків у національних програмах і до більш систематичнихзусиль в зоні євро з відновлення довіри ринків".

Нагадаємо, нещодавно агенція Standard & Poor's (S&P) знизила рейтинг платоспроможності третьої за величиною економіки Європи та наблизило Італію на крок до боргової кризи.

Ще донедавна Італія вступала в дебати щодо надання кредитів країнам-боржникам Єврозони, а нині за даними експертів південній країні загрожує участь Греції, Ірландії, Португалії та Іспанії.

В Італії вже активно розглядають плани щодо скорочення бюджетних витрат на період з 2011 по 2014 роки.

схожі новини