Новини 2011-07-21 21:43

У Брюсселі узгодили план порятунку єврозони від кризи

На екстреному саміті в Брюсселі лідери провідних європейських країн досягли попередньої угоди з приборкання боргової кризи, що охопила єврозону.

Країни єврозони нададуть Греції, Португалії та Ірландії нові довгострокові позики за зниженою процентною ставкою, говориться в проекті документа.

Термін виданих на 7,5 років позик буде продовжений до 15 років, а процентна ставка по цих позиках знизиться з 4,5 до 3,5%. Введення спеціального банківського податку не передбачено.

Як тільки ця інформація просочилася в пресу, курс євро стрімко пішов вгору.

Як кажуть у кулуарах саміту європейські політики, якщо зараз не протягнути Афінам руку допомоги, то незабаром криза може перекинутися і на інші країни.

"Греція з усіх країн єврозони перебуває у винятково важкому становищі", - йдеться в заяві. Зазначається, що у реструктуризації грецького боргу візьмуть участь приватні інвестори.

Постраждати можуть всі, хто давав Греції борг. Але вибір дій невеликий. Альтернатива - це вихід Греції із зони євро, а руйнування єврозони ЄС просто не може допустити. Адже це удар не тільки по єдиній валюті, але і по самій ідеї євроінтеграції.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі погодили спільну позицію щодо кризи в Греції ще до початку нинішнього саміту, учасники якого намагаються не тільки визволити з боргової кризи Грецію, а й знайти механізм захисту від подібних проблем в інших проблемних країнах Європи.

Спільну франко-німецьку пропозицію було узгоджено в Берліні в результаті семигодинних переговорів, повідомила канцелярія французького президента.

Світові ринки відреагували на цю новину зростанням акцій. Так, у Німеччині акції Commerzbank зросли на 9%, Deutsche Bank на 3,6%, тоді як французькі Societe Generale і Credit Agricole піднялися на 6%. Німецькі та французькі банки є основними власниками грецьких акцій.

Зазначимо, що країнами, які найбільше постраждають від невиплати Грецією боргів, є Франція, Німеччина, а також Велика Британія, США, Італія, Швейцарія, Японія та Іспанія.

Загальний борг Греції становить $485 млрд (340 млрд євро).

схожі новини