Новини 2011-07-22 20:43

Грищенко вважає, що Україна здатна допомогти ЄС у подоланні кризи

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко вважає, що Україна може сприяти подоланню економічної кризи в Греції й інших країнах Європейського Союзу. Про це він сказав в інтерв'ю бельгійській газеті New Europe 19 липня.

"Перед нами постає завдання - переконати наших європейських партнерів, що порятунок Греції, допомога Португалії, консультування Іспанії й міркування про Італію не обов'язково суперечать приєднанню України до європейського з'єднання. Це паралельні процеси, тому що приєднання України могло б допомогти вирішити ці питання швидко й надійно", - сказав він.

Міністр також зазначив, що зараз Україну до ЄС наближають реформи, здійснювані з ініціативи й безпосередньо під контролем президента Віктора Януковича.

Греція й низка інших країн-членів ЄС внаслідок світової фінансової кризи в 2008 році опинилися в складному економічному становищі.

Раніше експерти висловлювали думку, що шанси України на євроінтеграцію зменшуються через внутрішні економічні проблеми в країнах ЄС, зокрема в Греції, Італії, Іспанії й Португалії.

Нагадаємо, у червні президент Віктор Янукович висловив думку, що світова економічна криза ще не завершилася, зокрема в таких країнах, як Греція, Ісландія, Португалія, і неможливо спрогнозувати, коли вона завершиться.

Зазначимо, що на початку липня європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що у Європейському союзі немає консенсусу щодо закріплення в Угоді про асоціацію перспективи членства України.

У свою чергу Київ наполягатиме на закріпленні перспективи членства в ЄС в Угоді про асоціацію (СА), незважаючи на відсутність консенсусу з цього питання на даному етапі в самому Союзі.