Новини 2011-07-25 16:50

Провал політики мультикультуралізму у Європі сприяє поширенню праворадикальних сил

За останні десятиліття крайньоправі партії переживають період ренесансу в Європі. Цьому сприяють невдоволення існуючими політичними силами ЄС, а також так звана політика мультикультуралізму, яка сприяла масовій імміграції представників країн, що розвиваються, пише СNN.

Останніми роками хороші результати на виборах показують парітї, які виступають проти сприяння імміграції та інтергації. А за ними в Європі, зокрема у Бельгії, Німеччині, Італії, Великій Британії, Скандинавії, вдало закріпилися  і неофашистські та соціал-націоналістичні угрупування.

Більшість цих груп не планували б такого роду бійні, що сталася в Норвегії у п’ятницю, 22 липня, проте їм, можливо, сподобався маніфест Андерса Брейвіка – чоловіка, який зізнався у здійсненні вибуху в Осло та стрілянині в молодіжному таборі на острові Утой.

Брейвік, зокрема, говорить про протидію марксизму, а також ісламізації європейського континенту. Для цього він каже, що треба бути готовим до багаторічної війни.

На його думку, «культурний марксизм» призвів до моральної деградації Європи. «Ви не зможете побороти ісламізацію або відвернути ісламістську колонізацію Західної Європи без усунення політичних доктрин поширених через мультикультуралізм», - зазначив він у своєму маніфесті. При цьому Брейвік використовує ту ж термінологію, яка вживається ультраправими в Данії.

Подібні погляди висловлює дуже велика маса людей. Зокрема, вони роблять це на сайтах на кшталт stormfront.org. Його користувачі бачать загрозу від ісламу, проникненню якого, на їхню думку, сприяє політика мультикультуралізму. Наплив іммігрантів на фоні повідомлень про зниження народжуваності у Скандинавії, а також новин про вчинені іммігрантами злочини породжують страх. Тут же користувачам пропонуються посилання на сайти ультраправих організацій і партій.

Таким чином у парламент Данії пройшла крайньоправа Народна партія Данії (25 місць зі 179). Шведські демократи (правоконсервативна партія) взяли 5.7% голосів під час виборів 2010 року (20 місць із 349). У Фінляндії Партії Істинних Фіннів (TrueFinnsparty) здійснила сильний прорив на квітневих виборах цього року – 39 місць у парламенті із 199 проти 5 у 2007 році.

Подібна тенденція простежується у Франції, Нідерландах, Великій Британії.

Більшість праворадикальних партій виступають проти свободи пересування в рамках Європейського Союзу, закріплених  Шенгенською угодою.

Крім того, у Франції та Італії активно підіймається питання депортації циган, через яких, за словами урядовців, зростає рівень злочинності.

А парламент Данії нещодавно дав "зелене світло" для запровадження регулярного контролю на кордонах з Німеччиною і Швецією.

Питання відкритих кордонів та імміграції є зараз дуже важливою частиною кризи в Європі, яке включає в себе також питання про майбутнє фінансової євро зони як такої.

Але окрім цих визначених партій діють також расистські та нео-фашистські організації. Ці групи, що мутують та змінюються з великою частотою, як правило, скаладаються з молодих  малоосвічених і бідних людей. Расистські угрупування скінхедів в Італії, Польщі і Великій Британії часто організовуються навколо підтримки футбольних клубів.

Нагадаємо, взимку 2011 року про провал політики мультикультуралізму в Європі заявили президент Франції Ніколя Саркозі, канцлер Німеччини Ангела Меркель, а також прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон.

схожі новини