Новини 2011-07-26 09:45

На Мальті парламент дозволив розлучення

Парламент Мальти проголосував за історичний закон, який дозволяє розлучення. Зараз жителі переважно католицької країни для того, щоб розлучитися, змушені їхати за кордон.

За новий закон проголосувала переважна більшість депутатів парламенту. Відзначається, що таке у мальтійському парламенті трапляється рідко. Зокрема, за легалізацію розлучень проголосувало 19 депутатів із правлячої Націоналістичної партії, попри те, що офіційно партія - проти.

Проти розлучень виступає також прем'єр-міністр Мальти Лоуренс Гонзі, який вважає, що це призведе до послаблення інституту родини.

Щоб закон набув чинності у жовтні, його має підписати президент Джордж Абела. Раніше дозвіл розлучатися у себе на батьківщині підтримали на референдумі 53% мальтійців.

Досі Мальта була єдиною державою Європейського союзу, де були заборонені розлучення.

Зараз мальтійські подружжя можуть домогтися дозволу суду на проживання окремо або просити дозволу церкви анулювати шлюб, що є довгою і складною процедурою, яка може тривати до 9 років. Можна також розлучатися за кордоном.

Населення Мальти становить 410 тисяч людей, 95% з них - римо-католики.

Нагадаємо, нещодавно австрійське видання DiePresseіз посиланням на дані європейської статистики розлучень констатувало, що Україна стала абсолютним лідером з розлучень в Європі.

схожі новини