Новини 2011-07-26 12:03

Південна Корея та Індія домовилися про ядерну співпрацю

Амбіції Південної Кореї увійти на Індійський енергетичний ринок отримали великий поштовх після підписання країнами так званої угоди про «мирний атом».

Південна Корея вже дев’ята країна, яка підписала такий договір з Індією.

«Ми сподіваємося, що Корейська республіка стане що одним партнером у розвитку  ядерної енергії у Індії», - сказав секретар Міністерства закордонних справ Індії Санджай Сін.

Ринок атомної енергетики Індії визначений в межах $150млрд.

Минулого року нижня палата парламенту Індії ввела в дію закон, який відкрив ринок ядерної енергетики приватним інвесторам. Він дозволяє іноземним фірмам будувати в країні реактори, так як країна бажає збільшити свою залежність саме від джерел ядерної енергії.

На майбутні роки Індія планує встановити 30 реакторів і отримувати чверть загальної кількості електроенергії від ядерної енергетики до 2050 року.

Аналітики вважають що Індія хоче розширити ринок ядерної енергетики і Корея буде постачати свої технології, отже договір буде взаємовигідним для обох країн у довгостроковій перспективі.

«Південна Корея має багато технологій у енергетичній інфраструктурі, якими може допомогти Індії», - каже Рейдів Бісвоз (IHS Global Insight)

За його словами, це також визначає Індію як один з ключових майбутніх ринків, що надасть можливість розширювати свій ринок на теренах країн що розвиваються.

схожі новини