Новини 2011-08-03 09:13

Представник Моссаду очолить посольство Ізраїлю в Україні

Найближчим часом до Києва приїде новий посол Ізраїлю в Україну – колишній співробітник ізраїльської розвідки Моссад Реувен Дінель. Про це заявив директор євроазійського департаменту МЗС Ізраїлю Яков Лівне.

За даними російських ЗМІ, Дінель народився в Литві в 1956 році і з батьками репатріювався до Ізраїлю в 10-річному віці. Оселився в Хайфі, де жив його дід. У 1976 році був призваний на службу в ЦАХАЛ в елітний спецпідрозділ, потім став контрактником в секретному відділі військової розвідки. На початку 1991 року в званні підполковника був переведений в Моссад і через рік - направлений на роботу до Москви в якості радника посольства Ізраїлю в Росії, але вже в 1995-му був висланий з Росії зі статусом персони нон-грата.

За даними газети «Коммерсант», нібито Дінель в 1993-1995 роках купував у офіцерів Центру космічної розвідки Головного розвідуправління Генштабу Збройних сил РФ близько 200 секретних космічних знімків країн Близького і Середнього Сходу, знятих радянськими супутниками. Імовірно російські офіцери заробили на цьому близько $30 тисяч, але лише один з них визнав свою провину і був засуджений на 2 роки.

Після повернення до Ізраїлю Дінель звільнився з Моcсад і був прийнятий у відділ розвідки в Натів (держустанова, створене для зв'язку з євреями країн Східної Європи). У 2000 році подав у відставку. Він - володар чорного поясу з дзюдо.

Нагадаємо, колишній посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман працювала в Україні з травня 2007 року.