Новини 16:02

Польща обіцяє завершити переговори про зону вільної торгівлі з Україною

Протягом президентства в Євросоюзі Польща має намір завершити переговори щодо угоди про асоціацію з Україною та зі ще двома колишніми радянськими республіками - Молдовою та Грузією. Про це пише The Financial Times.

В інтерв’ю The Financial Times, Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський додав, що незважаючи на критику світової спільноти щодо зниження рівня демократії в Україні за президентства Віктора Януковича, Польща всіляко сприятиме завершенню переговорів з Україною щодо асоціації.

Угода про вільну торгівлю надасть можливість Україні отримати доступ до більше, ніж половини спільного законодавства ЄС і зробити Україну найбільш інтегрованим сусідом ЄС.

«Польща є країною, яка боролася за свободу і демократію та яка досягла цих двох цінностей. Тепер ми можемо поділитися власним досвідом з іншими», – додав Сікорський.

Водночас видання нагадує, що до 2013 року Хорватія стане 28 країною членом ЄС. Переговори про надання статусу кандидата на членство в ЄС тривають зараз зі ще трьома колишніми Югославськими республіками: Албанією, Македонією та Сербією.

«Усі зазначені країни перебувають зараз на тому ж етапі, що Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина до вступу в ЄС», – стверджує Сікорський.

Як пише видання, угода про асоціацію сприятиме покращенню політичної та економічної співпраці між країнами членами ЄС та сусідами.