Новини 11:30

Українців визнали найтолерантнішою нацією

Результати дослідження 33 країн показали, що культура України є «найширшою», а українці є найтолерантнішими до всього нового та девіантного. Про повідомляє видання The World Affairs.

За даними дослідження, проведеного міжнаціональною групою міжнародних експертів у галузі психології, соціології та стратегічного менеджменту з 43-х провідних університетів світу, українці є найбільш толерантною нацією із 33 проаналізованих.

Автори виділяють «широкі» (вільні або ж відкриті) культури - з широким світосприйняттям та толерантністю до чогось нового та девіантної поведінки, та «закриті» культури, для яких характерні дотримання жорстких соціальних норм та нетолерантність до будь-який проявів інакшості або ж відхилень.

Так, за 13-бальною шкалою (де 13 - найбільш закрита культура, 1 - найбільш відкрита) країною із найбільш закритою культурою є Пакистан (12,3), за ним ідуть Малайзія (11), Індія (11), Сінгапур (10,4) та Південна Корея (10.0).

Досить закритими виявились також культури Норвегії (9,5), Туреччини (9,2), Японії (8,6) та Китаю (7,9).

Найбільш відкритими та толерантними є культури Угорщини (2,9), Естонії (2,6) та України (1,6).

Загалом, відкритість або ж закритість культури, як зазначається у дослідженні, відображається в соціальних інституціях та практиках. Так, «закриті» країни ймовірніше за все, мають автократичне правління, за якого придушується інакомислення, а ЗМІ є менш відкритими та контролюються владою.

Процент громадян, які беруть участь в колективних заходах, масових акціях протестів у країнах із закритою культурою є набагато нижчим, ніж у країнах із відкритими культурами.

Американський історик, дослідник імперіалізму та націоналізму та директор програми вивчення Східної та Центральної Європи професор Олександр Мотиль зауважує, що за останні 25 років в Україні відбувалися практично нон-стоп протести.

Починаючи від антирадянських демонстрацій кінця 1980-х, акціями проти президента Кучми в 90-х, Помаранчевої революції та Податкового майдану у 2010роціта протести проти арешту Тимошенко. А тому така антиурядова та антиавторитарна поведінка українців є найкращим підтвердженням саме тієї відкритості культури України.

А відсутність України у переліку країн, де рівень релігійної та інших видів дискримінації щороку зростає, підтверджує статус толерантності українців до всього нового та іншого.

Загалом, в межах 8-річного дослідження було опитано 6960 респондентів із 33 країн світу на п’яти континентах. Головним критерієм оцінки країн був ступінь вільності (свободи висловлювання, віросповідання тощо) та можливості відхилення від певних стандартних загальноприйнятих норм поведінки в державах.

Нагадаємо, Україна зайняла 69-е місце зі 153 у рейтингу найбільш миролюбних держав (Global Peace Index) австралійського Інституту економіки та миру, оприлюдненому організацією Vision of Humanity.

схожі новини