Новини 2011-08-11 15:32

МЗС ніяких труднощів у переговорах з ЄС через арешт Тимошенко поки не відчуло

У Міністерстві закордонних справ заявляють, що ніяких ускладнень у переговорах щодо створення зони вільної торгівлі та укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом немає. Про це у коментарі Інтерфакс-Україна заявив директор департаменту ЄС МЗС Василь Філіпчук.

«На даний момент ми не відчуваємо ніяких ускладнень і труднощів під час наших переговорів з ЄС щодо Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. Переговори йдуть нормально, про що свідчать результати останніх раундів у червні-липні. Разом з тим, очевидні наміри окремих політичних сил створити проблеми, спричинити зовнішній тиск для вирішення своїх внутрішньополітичних проблем, для захисту особистих інтересів», — сказав Філіпчук.

Відповідаючи на питання про те, чи справді судові процеси над членами опозиції в Україні можуть ускладнити хід переговорів щодо Угоди про асоціацію, Філіпчук висловив сподівання, що цього не станеться.

За його словами, зараз сторони працюють над тим, щоб провести черговий раунд переговорів з ЄС щодо зони вільної торгівлі 19-23 вересня поточного року, а також готують черговий раунд переговорів щодо Угоди про асоціацію, дата якого ще не визначена. «Ми плануємо в кінці цього — на початку наступного місяця провести відео-конференцію з нашими партнерами з Європейського Союзу, під час якої остаточно визначити дату проведення чергового раунду переговорів. Це може бути або кінець вересня, або початок жовтня цього року», — додав Філіпчук.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко визнав, «що процес проти Тимошенко ускладнює переговорний процес» України з ЄС про зону вільної торгівлі.

Між тим в адміністрації президента України вважають, що арешт Тимошенко «не вплине на динаміку просування переговорів» з ЄС. Про це заявила у переддень візиту Тігіпка до Берліна перший заступник глави адміністрації Ірина Акімова в Києві.