Новини 2011-08-20 11:34

Баррозу просить Україну підтвердити відданість "основним цінностям" і обіцяє амбіційну угоду з ЄС

Україна та Євросоюз підпишуть нову амбіційну угоду про асоціацію. Про це пише голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна».

«Успіхи в політиці й економіці країни, досягнуті за двадцять років незалежності, буде зафіксовано в новій амбіційній Угоді про асоціацію, куди ввійде поглиблена і всеосяжна зона вільної торгівлі і в якій контрактні відносини, що є між нами, буде модернізовано відповідно до сучасних вимог», - наголосив Баррозу.

«Зі свого боку, ми просимо Україну підтвердити відданість основним цінностям, яких зобов’язані дотримуватися всі держави - члени ЄС, тобто принципам дотримання прав людини, демократії та основних свобод, верховенства права і свободи слова», - пише голова Єврокомісії.

При цьому він наголошує, що Європейський Союз має намір, як і раніше, підтримувати реформаторські зусилля уряду України та її громадян.

За словами Баррозу, перед Україною стоїть складне завдання – «ви мусите підтвердити і зміцнити свою незалежність саме у процесі реалізації масштабних структурних реформ».

«Не можна не визнати, що за роки незалежності Україні вдалося досягти дуже багато чого, чим вона може по праву пишатися. Але, з іншого боку, Україна тільки почала реалізовувати свій потенціал, і на цьому шляху її ще чекає велика, тяжка робота», - пише він.

«У цьому контексті Європейський Союз недавно ще раз підкреслив необхідність вільних, справедливих і прозорих судових процесів, які б розвіяли сумніви у вибірковості правосуддя в Україні», - зазначив Баррозу.

Двадцяту річницю незалежності можна відсвяткувати по-різному. Але найкраще, якщо в цей ювілейний рік Україна зробить рішучі кроки на шляху власної консолідації як сучасної й успішної держави і якщо цього року можна буде говорити про її реальне зближення з Європейським Союзом, резюмував голова Єврокомісії.

Нагадаємо, в Україні розраховують на підписання угоди про асоціацію з ЄС у грудні поточного року. Однак посол Польщі в Україні Генрик Літвін вважає технічно неможливим підписання угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом до другого півріччя 2012 року.

Як повідомлялося, що Київ наполягатиме на закріпленні перспективи членства в ЄС в Угоді про асоціацію, незважаючи на відсутність консенсусу з цього питання на даному етапі в самому ЄС.

схожі новини