Новини 2011-08-22 14:14

Все більше українців готові вийти на акції протесту

У серпні, порівняно з травнем, дещо зросла частка громадян, які висловили готовність узяти участь у протестних акціях, а саме санкціонованих та несанкціонованих мітингах та демонстраціях, страйках, бойкотах. Про це свідчать результати соціологічного дослідження Центру Разумкова.

Згідно з даними дослідження, 55% українців готові вийти на вулицю з протестом «у разі значного погіршення умов життя», 17,4% готові «терпіти матеріальні труднощі заради збереження в країні порядку», 27,6% - не визначились із відповіддю.

Головним мотивом, який може спонукати людей вийти на вулиці є матеріальні статки. Так, у разі підвищення цін на найнеобхідніше готові мітингувати 34,3% опитаних українців. У разі невиплати зарплати – 25,8%, на знак протесту проти масового скорочення робочих місць – 24,2%, через низький рівень зарплати – 22,5%.

Крім того, 19,4% українців вийти на вулиці може спонукати протест проти злочинності і беззаконня, 19,8% - проти свавілля місцевої влади, 11,9% - на захист прав людей, чиї права були порушені.

Найменше українців готові вийти на вулиці на підтримку дій діючої влади – 1,5%. Водночас готові підтримати імпічмент президента – 8,3%. Важко відповісти – 11,4%.

Разом із тим українці надають перевагу легальним формам протесту. Незаконні форми набрали мінімальну кількість прихильників

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 17 серпня 2011 року. Було опитано 2007  респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.

Нагадаємо, за даними соціологічного моніторингу громадських протестів в Україні, проведеного Центром дослідження суспільства за підтримки фонду "Відродження", за період з жовтня 2009 року по грудень 2010 року в Україні було зафіксовано більше 3600 протестних дій, або в середньому близько восьми акцій протесту щодня.

схожі новини