Новини 2011-08-25 17:11

Посол Франції: Громадська думка Європи може не зрозуміти укладення Угоди про асоціацію з Україною

Якщо офіційний Київ не вживе заходів щодо дотримання принципів правової держави у судових процесах над представниками опозиції, то громадська думка Європи може не зрозуміти укладення Угоди про асоціацію з Україною. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю Українському тижню висловив посол Франції в Україні Жак Фор.

Так, на запитання, чи може бути призупинено або загальмовано діалог між ЄС та Україною щодо зони вільної торгівлі й асоціації через арешт і гіпотетично можливе засудження Юлії Тимошенко, Жак Фор відзначив, що «ніхто на сьогодні не бажає, аби цей переговорний процес був загальмований або перенесений на пізніше, бо тут ідеться про майбутнє мільйонів європейців, про українців».

«Але якщо з боку офіційного Києва не буде вжито потрібних заходів, то громадська думка Європи може не зрозуміти укладення такої угоди, ніби нічого не сталося й нічого не відбувається», - додав посол Франції.

Посол нагадав, що парламенти всіх членів ЄС будуть зобов’язані ратифікувати відповідну угоду. Так само з цього приводу має офіційно висловитися Європарламент. «Варто зауважити й те, що переговори, про які я згадав, були започатковані з Україною вчорашньою, яка вже зовсім інакша, ніж сьогоднішня. На європейському рівні тривають перемовини й консультації стосовно наслідків, які можуть мати місце з огляду на нещодавні події суто політичного характеру. Наразі казати про чітку позицію тієї чи тієї сторони в цьому обговоренні, можливо, зарано», - сказав Жак Фор.

Повну версію інтерв’ю посла Франції Жака Фора читайте тут