Новини 2011-09-01 16:31

Янукович призначив послом сина депутата від КПУ

Президент Віктор Янукович 1 вересня призначив п’ятьох та звільнив одного посла України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Так, указом від 1 вересня Янукович призначив Василя Мармазова послом України в Південній Кореї. 

Із червня 2010 року по липень 2011 року Мармазов обіймав посаду заступника міністра економіки. Зазначимо, у травні Янукович звільнив Володимира Белашова з посади посла України в Південній Кореї.

Батько Василя Мармазова - Євген Мармазов, народний депутат України від Компартії. З липня 2008 по червень 2010 року Василь Мармазов був заступником міністра внутрішніх справ України (Юрія Луценка, Анатолія Могильова), з червня 2010 року - заступником міністра економіки (Василя Цушка), а з грудня 2010 року по липень цього року - заступником міністра економічного розвитку і торгівлі (Андрія Клюєва).

Іншим указом Янукович  призначив послом України в Конго Сергія Мішустіна за сумісництвом. Нагадаємо, у січні 2007 року колишній президент (2005-2010) Віктор Ющенко призначив Сергія Мішустіна послом України в Габоні.

Олександра Левченка  призначено послом України в Боснії й Герцеговині за сумісництвом. З вересня 2010 року Левченко є послом України в Хорватії.

Послом України в Монако за сумісництвом призначено Олександра Купчишина. У травні 2010 року Янукович призначив Купчишина послом України у Франції.

Янукович також призначив Ігоря Гуменного послом України в Східному Тиморі (Тимор-Лешті) за сумісництвом. Гуменний із серпня 2010 року є послом України в Малайзії.

Крім того, Янукович 1 вересня звільнив Маркіяна Кулика з посади посла України в Румунії.  В указі не зазначено причин звільнення. Кулик обіймав посаду посла України в Румунії із квітня 2008 року.

У червні Міжнародний трибунал Організації Об'єднаних Націй щодо морського права обрав Кулика своїм суддею.

Нагадаємо, 22 серпня Янукович призначив послом України у Білорусі колишнього віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Віктора Тихонова. 3 червня Янукович звільнив з цієї посади Романа Безсмертного.

Крім того, 16 червня Янукович звільнив Ігоря Осташа з посад посла України в Канаді й представника України при Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO).

А на початку літа помер Ігор Пасько, який був послом в Пакистані з березня 2007 року.