Новини 18:09

Янукович створив і очолив Національний антикорупційний комітет

Президент Віктор Янукович створив Національний антикорупційний комітет. Відповідний указ №890/2011, підписаний головою держави 1 вересня, оприлюднено на офіційному сайті президента.

Основними завданнями Комітету є здійснення системного аналізу стану протидії корупції в Україні та розроблення антикорупційних заходів. А також - підготовка пропозицій щодо спрощення дозвільних та інших процедур ведення малого і середнього бізнесу, розроблення проектів актів законодавства з питань посилення боротьби з корупцією.

Головою Комітету є президент Віктор Янукович.

Виконавчим секретарем є за посадою Міністр юстиції – Олександр Лавринович. За його поданням Янукович затвердить персональний склад Комітету.

Засідання Комітету мають бути відкритими і гласними. Так, на них допускаються представники засобів масової інформації. Крім того, про результати його роботи повідомлятиметься на сайті глави держави.

Нагадаємо, у своїй статті, присвяченій Дню Незалежності, Янукович заявив, що «віднині в Україні більше не буде касти недоторканних».

8 червня Янукович схвалив закон про протидію корупції. Він зазначив, що при цьому було враховано пропозиції міжнародних організацій, зокрема Групи держав проти корупції (GRECO).

Як відомо, наприкінці травня група держав з протидії корупції Ради Європи (GRECO) на своєму засіданні в Страсбурзі під головуванням Драго Коса відзначила провал України в плані законодавчого забезпечення боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам боротьби з корупцією за 13 напрямами.

схожі новини