Новини 2011-09-05 11:11

У ЄС попередили, що без участі Тимошенко вибори у Раду будуть безглуздими

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра вважає, що можливе перешкоджання влади участі опозиції у виборах Верховної Ради в 2012 році поставить під сумнів їх результати. Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Ділова столиця".

"Якщо найпопулярніший опозиційний політик, що програв президентську кампанію з невеликим розривом, або інші опоненти влади, не зможуть брати участь у майбутніх виборах до Верховної Раду, то це поставить під сумнів їх результати", - сказав він.

У свою чергу старший політичний аналітик Європейської ради з міжнародних відносин Ендрю Вілсон в інтерв'ю цьому виданню висловив думку, що якщо на цих виборах буде відсутній колишній прем'єр-міністр, лідер партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко, вони будуть безглуздими.

"В Україні незабаром повинні відбутися парламентські вибори, і вони будуть безглуздими, якщо лідер опозиції втратить можливість брати в них участь... Результати опитувань явно демонструють, що пані Тимошенко на сьогодні - лідер опозиції в країні", - зазначиввін.

Вілсон також зазначив, що арешт напередодні виборів такого конкурента, як Тимошенко, не відповідає європейським уявленням про політику, і висловив сумнів, що без неї її політична сила зможе повноцінно функціонувати.

Нагадаємо, депутат Ради, член фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона", лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк сумнівається в тому, що опозиційним партіям доцільно брати участь у парламентських виборах 2012 року у разі, якщо Тимошенко буде позбавлена волі.

У червні Яценюк закликав опозицію об’єднатися для боротьби з фальсифікаціями на виборах.

схожі новини