Новини 12:29

Росія наполягає, щоб Україна визначилася із Митним союзом

Росія в черговий раз пропонує Україні визначитися, чи зацікавлена вона у вступі до Митного союзу. Про це сьогодні на прес-конференції в Москві сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

«Я не можу погодитися з тим, що ми намагаємося когось кудись загнати, тим більше загнати Україну в Митний союз. Про це говорив президент Росії, голова уряду Російської Федерації висловлювався. Йдеться про те, щоб Україна зробила вибір -чи зацікавлена вона вступати до Митного союзу чи не зацікавлена в цьому», - заявив Лавров.

За його словами, це гранично ясно було роз’яснено російськими керівниками.

Лавровнагадав слова президента Росії ДмітріяМєдвєдєвапро те, що неможливо бути наполовину в Митному союзі, а наполовину бути поза ним.

При цьому він зазначив, що в перспективі питання про створення зони вільної торгівлі між країнами Митного союзу і ЄС має стати предметом переговорів.

«Зони вільної торгівлі грунтуються на загальних принципах, але конкретні аспекти того або іншого режиму можуть відрізнятися, тому тут потрібно вести переговори з повним розумінням того, що знаходиться в якій структурі», - зазначив Лавров.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні спільно встановлювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом після приєднання до Митного союзу й встановлення Єдиного економічного простору в рамках Росії, Білорусі, Казахстану та України.

Із 1 січня 2010 року в рамках Євразійської економічної співдружності діє Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану.

6 липня 2010 рокунабув чинності Митний кодекс Митного союзу.1 липня 2011 року на внутрішніх кордонах Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану було знято митний контроль.

Із 1 січня 2012 року країни об’єднаються в Єдиному економічному просторі, на якому застосовуватимуться єдині принципи роботи бізнесу. Крім того, лідери країн планують створити єдиний валютний простір на території Митного союзу.

Зазначимо, що прем'єр-міністр Микола Азаров вважає неможливим повноцінне членство України у митному союзі Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан).

схожі новини