Новини 07:55

Експерт: новий політичний сезон буде дуже напружений

Новий політичний сезон в Україні буде напруженим. Таку думку в коментарі Тижню висловив голова Правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран.

«Ситуація буде надзвичайно гострою, якщо враховувати наявні сьогодні рейтинги довіри суспільства до влади. Влада не має шансів здобути більшість у новій Верховній Ваді інакше, крім як через мажоритарні округи. Через так званий «механізм тушок», коли мажоритарники будуть йти на вибори під одними гаслами, а потім мінятимуть політичне забарвлення. У цьому політичному сезоні будуть визначені правила, за якими відбуватимуться вибори до Верховної Ради. Це зумовлює ситуацію, коли навий політичний сезон буде вдвічі напружений», - вважає Таран.

Крім того, відзначив він, у новому політичному сезоні завершаться резонансні не лише в Україні, а й в світі справи проти опозиції: «І стане зрозуміло, чи бути в Україні опозиції і демократії взагалі».

«І нарешті саме у новому політичному сезоні великою мірю вирішуватиметься доля геополітичних орієнтацій України: або це буде підписання угоди з Європейським союзом про асоціацію і зону вільної торгівлі, або це буде реінтеграція з Росією», - відзначив експерт.

На думку Тарана, потужних протестних акцій очікувати не слід. «Думаю, можна очікувати мобілізації суспільства ближче до наступних парламентських виборів. Проте, протести будуть час від часу виникати. І наскільки вони будуть успішними залежатиме від вміння опозиції працювати разом, і того, чи зможе вона висувати єдиних кандидатів по мажоритарних округах», - вважає він.

Нагадаємо, сьогодні відкривається дев’ята сесія парламенту. 

схожі новини