Новини 2011-09-05 22:24

Дружину бізнес-партнера Лазаренка здав депутат, якого вигнали з БЮТБ?

У справі про затримання дружини колишнього партнера Павла Лазаренка Ізабелли Кириченко фігурує народний депутат.

Як повідомив "Українській правді" позафракційний Володимир Пилипенко, це він написав заяву до правоохоронних органів у зв'язку з підозрою в шахрайстві Кириченко. У вересні 2010 року Пилипенка було виключено з парламентської фракції БЮТБ. 

"Ми хотіли придбати офіс для здійснення моєю дружиною нотаріальної діяльності. Перед укладенням договору стало відомо, що приміщення під арештом", - розповів депутат.

За його словами, представники продавця заспокоювали його, переконуючи, що арешт знято.

"Нам показали копію постанови Генпрокуратури, що приміщення більше не перебуває під арештом. Я звернувся до своїх знайомих в Генпрокуратуру перевірити, чи перебуває приміщення під арештом. Виявилося, що постанови про зняття арешту не існує в природі", - зазначив депутат.

"Я з дружиною написали заяву до правоохоронних органів, і цих зловмисників затримали. Звичайно, я міг би цього не робити, але тоді вони кинули би когось іншого", - додав Пилипенко.

Пилипенко входить до неформальної "групи Портнова".

Нагадаємо, що Ізабелла Кириченко була затримана 2 вересня. Будучи близько 10 років громадянкою США, вона приїхала до України, щоб за дорученням продати квартиру, оформлену на чоловіка, але виявилося, що ця квартира знаходиться під арештом. Печерський суд заарештувавКириченко на 2 місяці.

Сама Кириченко у своєму затриманні підозрює політичні мотиви.

Петро Кириченко у 1990-х роках був бізнес-партнером Лазаренка, який зараз відбуває у США покаранняза відмивання грошей. Лазаренко був близьким другом сім'ї Кириченка і хресним батьком його внучки.

Однак, коли у США проходив суд над Лазаренком, Кириченко, якого також звинувачували у відмиванні грошей, в обмін на свободу визнав свою провину і став основним свідком звинувачення проти екс-прем'єра. Відтоді подружжя Кириченків живе у Сан-Франциско.