Новини 10:57

Наступного понеділка у Європарламенті очікується гаряча дискусія щодо України

Перше обговорення рекомендацій Європейського парламенту Раді ЄС і Європейської комісії щодо Угоди про асоціацію з Україною відбудеться 12 вересня.

На цю дату призначено позачергове засідання комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту, яке пройде в Страсбурзі у рамках осінньої сесії ЄП.

Доповідачем виступить Ришард Лєгутко (Ryszard Antoni Legutko, Польща, група Європейські консерватори і демократи), співдоповідачем з економічної частини - зоні вільної торгівлі Павло Залевський (Польща, група Європейської народної партії)

У проекті документу Європейській комісії і Раді ЄС рекомендується укласти Угоду про асоціацію з Україною до кінця року і ратифікувати до кінця наступного.

"Зробити усе можливе, щоб укласти Угоду не пізніше, ніж до кінця 2011 року і прагнути до підписання документу протягом першої половини 2012 року, а також підготувати усі необхідні документи для ратифікації Європейським і національними парламентами не пізніше за кінець 2012 року", - говориться в основній частині проекту.

За інформацією агентства, написання доповіді було завершене ще в липні, а сам документ офіційно зареєстрований 18 числа, ще до арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко, у зв'язку з якими ЄС неодноразово висловлювався критично.

Таким чином, в запропонованому для обговорення документі не відбита поточна ситуація в Україні. У зв'язку з цим очікується, що до основного тексту буде запропоновано значну кількість доповнень і змін.

Очікується, що навколо документу розвернеться гаряча дискусія, оскільки станом на сьогодні в Європейському парламенті існують дві радикально протилежні позиції відносно майбутньої угоди.

Відповідно до інформації, яку має в розпорядженні агентство, жорстку позицію зайняла частина депутатів групи ЄНП, яка наполягає на тому, щоб у рекомендаціях прозвучало положення відкласти завершення переговорів.

Інша частина групи висловлюється на підтримку швидкого завершення переговорів, серед яких, - і співдоповідач  Залевський.

Згідно з процедурою, після першого обговорення у депутатів є право на внесення поправок до 21 вересня. Далі доповідь знову буде винесена на обговорення з подальшим голосуванням у листопаді.