Новини 2011-09-07 23:19

У Європі очікують, що сонячна енергія конкуруватиме з іншим джерелами вже через рік

Досліджування Європейської Асоціації Фотолеектричної Індустрії, яке зосереджувалось на п’яти основних ринках сонячної енергії (Німеччина, Італія, Франція, Іспанія, Великобританія), показало, що ці ринки можуть досягнути конкурентоспроможності до 2013 року.

Наразі ж фотоелектрична індустрія досі залежить від дотації урядів, пише The Euractiv.

У звіті ЄАФІ також передбачається, що «ціна на сонячну електроенергію може впасти з €0.16-0.35 за кВт-год в 2010 році до €0.08-0.18 за кВт-год в 2020 році залежно від розміру систем та інтенсивності випромінювання».

Така цифра йде, наприклад, у порівняння з ціною €0.9 за кВт-год енергії від вугілля в Німеччині.

Звіт також показав, що конкурентоспроможність в деяких країнах, таких як, наприклад, Італія, може бути досягнута за 2-3 роки. Це залежить від розміру та природи промисловості.

«Внаслідок правильної політики та умов ринку конкурентоспроможність фотоелектричної енергії порівняно з електроенергією на деяких ринках встановиться вже в 2013 році та почне поширюватись континентом до 2020 року», - говориться у звіті.

Нагадаємо, загалом ЄС планує збільшити частку споживання альтернативної енергії в 2020 році до 20%. Для Німеччини ж, зокрема, такі плани складають 35%.

На початку серпня стало відомо, що австрійська Activ Solar почала будівництво сонячної електростанції потужністю 80 МВт, розташованої поблизу селища Охотникового в Криму. Компанію Activ Solar контролюють українські полтики брати Клюєви.