Новини 2011-09-08 18:02

Бойко заспокоює Європу, що Україна є надійним транзитером газу

Україна гарантує транзит природного газу по своїй території до країн Європи. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко в ході зустрічі з представниками дипломатичного корпусу в Києві в четвер, повідомляє урядовий портал.

«Україна завжди була і буде надійним транзитером енергоносіїв у Європу», - зазначив Бойко.

«Україна засвідчила своє прагнення до інтеграції з Європейським Союзом в енергетичній галузі: стала повноправним учасником Енергетичного співтовариства, та проводить всебічну роботу для приведення енергетичного сектору до європейських вимог», - заявив він.

Бойко підкреслив, що незалежно від результату переговорів з Росією щодо перегляду газового контракту, Україна виконає всі взяті на себе зобов'язання щодо забезпечення транзиту російського газу європейським споживачам.

Крім того, він зазначив, що Україна розпочала модернізацію власної газотранспортної системи і зацікавлена у співпраці з іноземними компаніями у цій сфері.

Міністр повідомив, що у зв’язку з приєднанням України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, для адаптації законодавства України до вимог ЄС у сфері енергетики розпочато реструктуризацію «Нафтогазу України».

Він також акцентував увагу дипломатів на тому, що при реформуванні НАК «Нафтогаз України» буде забезпечено виконання компанією всіх фінансових і контрактних зобов'язань.

Зазначимо, нещодавно прем’єр-міністр Микола Азаров також запевнив країни Європейського Союзу, що Україна повністю виконає всі свої зобов’язання перед ними щодо транспортування своєю територією російського природного газу.

схожі новини