Новини 2011-09-12 14:24

У Словаччині закривають українські школи

Словацький уряд без жодних пояснень скорочує фінансування проектів української діаспори. Про це в інтерв’ю Тижню заявив заступник голови Центральної ради Союзу русинів-українців Словаччини Павло Богдан.

“Значне зменшення фінансування українських проектів відбулося відразу після 1989 року. Але там ще це питання можна було врегулювати через федеральний уряд, який дещо нам виділяв. Але і без того скоротили чимало українських культурних працівників. Потім 1996 року неабияк обмежили фінансування – на 40%. Але останні 15 років наш бюджет перебував приблизно на однаковому рівні”, - сказав Богдан.

Він пояснив, що нещодавно в Ужгороді відкрився Центр словацької культури, але ніхто не фінансував Центр української культури у Пряшеві.

“Що це за співпраця двох країн, коли з одного боку відкривається Центр словацької культури в Україні, а дії словацької сторони у відповідь зовсім інші? Маю на увазі не лише закриття єдиної української газети, а й двох україномовних шкіл на Пряшівщині із десяти наявних”, - обурився Богдан.

За його словами, представники союзу вже кілька місяців домагаються зустрічі з віце-прем’єром Рудольфом Хмелом, який мав би опікуватися нацменшинами.

“Бачимо, що йдеться про політичні питання, а не економічні”, - підсумував Богдан.

Повний текст інтерв’ю читайте тут.