Новини 2011-09-13 12:40

ЄС пропонують визначитися з термінами скасування візового режиму з Україною

У комітеті закордонних справ Європарламенту обговорили проект доповіді стосовно підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

Проект доповіді, який підготував польський депутат Річард Антоні Легутко, містить рекомендації європейській раді та Європейській комісії щодо ухвалення угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

У документі наголошується на необхідності визначення чіткої дати, до якої має бути скасований візовий режим з Україною, а також можливості протестувати систему безвізових подорожей під час Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Відповідно до пректу доповіді європарламенту, ЄС також має пообіцяти Україні посилення співпраці в енергетичній сфері, надання фінансової та технічної допомоги, сприяння в зміні законодавства, запровадження програм обмінів держслужбовців, стипендій для студентів та відкриття інформаційного бюро Євросоюзу в Україні, щоб краще інформувати місцевих мешканців.

Крім того, Європарламент радить завершити переговори про асоціацію з Україною не пізніше кінця 2011 року, підписати її у першій половині 2012 року, ратифікувати у Європарламенті та національних парламентах держав ЄС у другій половині 2012 року.

За словами євродепутата від Люксембургу Шарля Гьоренса, якщо Україні нині не надати шанс більш тісної інтеграції з Євросоюом, вона піде шукати альтернативні шляхи. Це призведе до того, що Брюссель та Київ все більше віддалятимуться один від одного. Саме тому так важливо, щоб уже 2012 року угода про асоціацію між ЄС та Україною почала діяти.

Свої пропозиції щодо внесення змін до проекту доповіді депутати можуть подавати до 21 вересня. Після цього проект документу винесуть на перше читання в Європарламенті.

Нагадаємо, як повідомила європейський експерт Аманда Пол, можливі пропозиції відкласти або призупинити завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію України з ЄС не дістануть підтримки в Європейському парламенті.

схожі новини