Новини 2011-09-13 15:23

Деякі європейські країни не хочуть рятувати боржників

Прийняття розроблених на саміті планів Меркель-Саркозі для порятунку ЄС наразі чекає на окремих країн-членів. Французький парламент вже висловив свою повну підтримку регулюванням, проте, не всі європейські країни з ним солідарні.

Так, зокрема, канцлер Австрії Вернер Файманн неодноразово висловлювався проти єврооблігацій та спільного європейського уряду. Тепер же він змушений реагувати на заклики Вільної Партії Австрії, яка має більшу підтримку населення, ніж правляча коаліція. ВПА зокрема розпочала акцію зі салоганами «Замість мільярда євро для країн-банкрутів ЄС: Наші гроші - нашому народу».

У Великій Британії також панують скептичні настрої. Найбільшим скептиком є міністр закордонних справ Вільям Хаг, який завжди висловлювався проти членства країни в ЄС. Він, зокрема вважає, що євро було «величезною помилкою».

Прем’єр-міністр Словаччини Івета Радічова після довгих сумнівів згодилась підтримати ініціативи ЄС щодо допомоги країнам-боржникам, проте наразі зіткнулась зі спротивом неолібералів, які входять до правлячої коаліції. Опозиція також не підтримує європейські плани. Зважаючи на це, Радічова ризикує не набрати потрібної для прийняття рішення кількості голосів в парламенті.

Міністр фінансів Фінляндії Ютта Урпіляйнен також не дуже прихильна до такої ідеї. Разом з тим прем’єр-міністр країни Юркі Катайнен, коментуючи ситуацію, що склалась в країнах Південної Європи заявив, що солідарність для Фінляндії «це допомагати ближнім, які опинились у скруті не зі своєї вини».

Міністр фінансів Нідерландів Ян-Кеес де Ягер також знаходиться у складній політичній ситуації. Його уряд є урядом меншості, який до того ж підтримують праві популісти. Голова їх партії Герт Вілдерс ще три місці тому хотів передати працівникам грецького посольства символічні 100 драхм. Вілдерс може в будь-який час відмовитись підтримувати уряд, що спричинить коаліційну кризу, і також унеможливить прийняття країною регулювань ЄС.

Сам же міністр фінансів вимагає повного виконання Грецією всіх умов МВФ та світового банку, а також висловлюється за можливе виключення Греції з єврозони.

Нагадаємо, у серпні канцлер Німеччини Ангела Меркель та французький президент Ніколя Саркозі у намаганнях покласти край борговій кризі у країнах єврозони запропонували низку нових заходів для зміцнення євро.

Зокрема, вони обіцяли запропонувати більше політичної інтеграції, створивши спільний економічний уряд для єврозони.

схожі новини