Новини 2011-09-15 09:11

Азаров позбавив підлеглих додаткових заробітків

Кабінет міністрів України затвердив проект змін до бюджетного кодексу, згідно з якими плата, що стягується за надання адміністративних послуг, буде направлятися відразу до центрального бюджету, а не розподілятися по спеціалізованим фондам різних відомств. Про це ZN.UA стало відомо від високопоставленого джерела в уряді.

Таким чином, після затвердження змін Верховною Радою, приймати рішення, куди направити отримані кошти, буде Кабінет міністрів за пропозицією Міністерства фінансів.

Міністр юстиції Олександр Лавринович, коментуючи урядову ініціативу, зазначив, що «мова навряд чи йде про масштабне поповнення бюджету» (за офіційними даними Держказначейства, на рахунку від надання адміністративних послуг у І півріччі до держбюджету надійшло всього 2,5 млн грн, при цьому деякі експерти, оцінюючи нововведення, вважають, що «головна каса» країни може поповнитися на 14-20 млрд грн).

За словами Лавриновича, у нинішній ситуації реальний контроль за використанням отриманих коштів серйозно ускладнено, оскільки розпоряджаються ними ті організації, які не мають відношення до надання адміністративних послуг.

«Кошти за надання адміністративних послуг осідають у спеціалізованих фондах, і занадто часто ми стикаємося з фактами нецільового, я б сказав, неадекватного їх використання. Недоліки в системі перерозподілу цих коштів очевидні. Існує простір для можливих зловживань. Саме це і змусило Кабінет міністрів піти на подібний крок ... Буду відвертим: я не в захваті від такого кроку. Але я, безумовно, розумію, чим викликана подібна пропозиція», - зазначив Лавринович.

Як повідомлялось, у липні перший віце-прем'єр Андрій Клюєв, заявив, що від бюджетних підприємств, установ та організацій, підпорядкованих міністерствам та відомствам, «надійшло всього 2,5 мільйона гривень».

«Це означає, що колосальний фінансовий ресурс знаходиться поза межами державного бюджету. Жоден регіон, жодне міністерство, жоден орган виконавчої влади не платить. Тільки Київ», - зазначив Клюєв.

Нагадаємо, свого часу органи влади сформували 11 тисяч посередницьких структур, які стали монополістами в наданні державних послуг.

10 червня, президент Віктор Янукович просив Генеральну прокуратуру та Кабінет Міністрів забезпечити ефективне надання адміністративних послуг органами влади.

Як повідомлялось, у січні Кабмін вирішив скоротити кількість підприємств при міністерствах і відомствах, які надають адміністративні послуги, з 11 тис. до 1,5 тис. з лютого.

Читайте також: Паперові тенета