Новини 2011-09-16 17:25

Патріарх Філарет назвав умову, за якої готовий завершити свою місію

Патріарх Філерет готовий піти з посади предстоятеля УПЦ КП, але на певних умовах.

Про це очільник УПЦ КП розповів у інтерв’ю ЛігаБізнесІнформ.

«Я готовий піти, але на певних умовах: об'єднання та визнання автокефалії Української церкви іншими церквами. Чому я ставлю такі умови? Бо якщо об'єднання не відбудеться, то Київський патріархат можуть спробувати зруйнувати. Як у державі, так і в церкві повинен бути керівник, який умів би все тримати в руках. Якщо його немає, то все починає розсипатися. Я не хочу віддавати церкву на розгром. І не піду з посади до тих пір, поки не побачу, що в Україні є одна православна церква, визнана всіма. Тоді моя місія виконана. А поки не виконана - я не маю права йти. Адже не я сам став патріархом - мене обрав собор церкви. І тому я повинен волю церкви виконувати», - пояснив патріарх Філарет.

За його словами, прийде час і в Україні буде єдина православна церква.

«Раніше говорили, що це утопія. Зараз же навіть у Московському патріархаті вважають, що це реально. Буде це за мого життя або після моєї смерті - не знаю. Але доказом того, що об'єднання неминуче, є боротьба, яка зараз йде усередині УПЦ МП. Там більшість - прихильники самостійності і незалежності, частина прямо порушує питання про автокефалію, ну і невелика частина хоче мати над собою верховенство Московського патріархату. І неважливо, хто буде патріархом Київським при об'єднанні - з архієреїв Київського патріархату чи Московського. Буде одна Українська православна церква. І патріарх стане патріархом всієї церкви», - впевнений глава УПЦ КП.

Раніше патріарх Філарет вже аявляв, що серед українських православних церков існує ідея єднання. Однак, на його думку, її створенню перешкоджає позиція Росії.

Зазначимо, що на об'єднання українських православних церков сподівається, зокрема, Всесвітній патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I.

Нагадаємо, глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) також вважає реальним створення єдиної помісної церкви в Україні.