Новини 16:30

Янукович наказав Льовочкіну організувати світовий форум редакторів

Президент України Віктор Янукович своїм розпорядженням створив Організаційний комітет зі сприяння підготовці та проведенню в Україні Світового конгресу газетярів і Світового форуму редакторів, які відбудуться 2012 року. Про це сказано у розпорядженні президента №284, яке оприлюднила прес-служба глави держави.

Згідно з розпорядженням, головою оргкомітету призначено главу Адміністрації президента України Сергія Льовочкіна.

Адміністрація президента включила до складу оргкомітету низку чиновників, представників НСЖУ, та кількох керівників (за згодою) вітчизняних ЗМІ.

Як повідомлялось, у червні Адміністрація президента організовувала у Києві форум Всесвітньої асоціації російськомовної преси. Тоді представників російськомовних ЗМІ запрошувала керівник головного управління з гуманітарних питань адміністрації президента Ганна Герман, яка стверджувала, що формум проводився для «реклами України у світі».

Водночас, на запитання, чому влада з таким розмахом не підтримує україномовну пресу, Герман зауважила, що у світі ЗМІ, які пишуть і мовлять українською, дуже слабенькі.

Нагадаємо, виступаючи на ХІІІ Всесвітньому конгресі російськомовної преси президент Віктор Янукович заявив, що нині у засобах масової інформації переважає опозиція, а не влада.  

«Ми створили нормальні умови для розвитку демократичних інститутів у нашому суспільстві, ми прийняли закон...». При цьому Янукович зробив довгу паузу, забувши назву закону, про який хотів сказати.

«Як він у нас називається?», - запитав Янукович, і після підказки з перших рядів залу, назвав, - «Про доступ до публічної інформації, якщо точно».

Показово, що на конгресі вітчизняних та іноземних журналістів зачинили у залі президент-готелю «Київській» після виходу звідти Януковича.

Згодом Олександр Курдінович, якого 16 червня призначено головою Держтелерадіо України, пояснив, що двері конференц-залу зачинили через зустріч «те-а-тет» Віктора Януковича з керівником адміністрації президента Російської Федерації Сергієм Наришкіним в холі готелю.

схожі новини