Новини 12:58

Екс-суддю Зварича посадили на 10 років

Оболонський районний суд Києва засудив колишнього суддю й голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича до 10 років позбавлення волі за отримання хабарів на загальну суму 963 тис. гривень. Таке рішення суд оголосив на засіданні у вівторок.

Суд визнав Зварича винним у скоєнні злочину, передбаченого частинами 2 і 3 статті 368 Кримінального кодексу (отримання хабара в особливо великому розмірі).

Крім цього, суд визнав Зварича винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 383 Кримінального кодексу (свідомо неправдиве повідомлення про злочин).

Крім того, екс-суддя повідомив слідчому неправдиву інформацію, відповідно до якої він не ховався від слідства, коли пропав з лікарні наприкінці 2008 року, а був викрадений невідомими, які вимагали за його звільнення виплати грошової застави.

Зварича також визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 376 Кримінального кодексу (втручання в діяльність судового органу) за те, що змушував свого підлеглого суддю В'ячеслава Любашевського приймати рішення, необхідні для отримання хабарів.

У свою чергу самого Любашевського суд засудив до 5 років позбавлення волі, визнавши його винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 5 статті 27 Кримінального кодексу (пособництво в скоєнні злочину), а також за частиною 2 статті 368 (отримання хабара).

При цьому Зварича за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу засудили до 10 років позбавлення волі, за частиною 2 статті 368 - до 8 років позбавлення волі, за частиною 2 статті 376 - до 2 років, за частиною 2 статті 383 Кримінального кодексу - до 2 років позбавлення волі.

Крім цього, за всіма статтями суд призначив Зваричу покарання у вигляді заборони займати посаду судді на 3 роки з позбавленням усього приналежного йому майна.

Відповідно до статті 70 Кримінального кодексу (призначення покарання за сукупністю злочинів), суд призначив екс-судді покарання у вигляді позбавлення волі на 10 років з позбавленням права займати посаду судді на 3 роки з конфіскацією всього його майна.

Любашевському також заборонено займати певні посади на 2 роки з конфіскацією майна.

Строк відбування покарання Зварича починається з 9 березня 2009 року, а Любашевского з 20 вересня 2011.

Нагадаємо, оголошувати вирок суд почав у понеділок, 19 вересня.  

Державне обвинувачення просило суд винести вирок Зваричу у вигляді 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна за хабарництво.

Кримінальну справу проти Зварича було порушено в грудні 2008 року, в червні 2010-го Генеральна прокуратура затвердила обвинувальний висновок у справі за обвинуваченням Зварича в одержанні хабарів в особливо великих обсягах.

У ході обшуків у кабінетах і квартирах судді і його 6 колег правоохоронці виявили й вилучили 1 млн доларів і 2 млн гривень.

Суддя заявив, що збирався передати гроші, знайдені в його кабінеті, церкві, щоб допомогти незаможним, а гроші, знайдені в кабінетах його колег, зі слів Зварича, нібито призначалися на ремонт приміщення суду, де він працював.

Зі слів Зварича, частина грошей потрапила до нього в кабінет як результат традиційного народного обряду "колядування".

У підсумку справу передали на розгляд до Оболонського райсуду Києва, який 16 жовтня 2010 року почав її розгляд.