Новини 07:46

МЗС ініціював перегляд правил для видачі шенгенських віз українцям

Україна ініціювала переговори про візову лібералізацію з країнами Європи. Про це розповів радник відділу візової політики департаменту консульської служби МЗС Віталій Мошковський.

Про це йдеться у статті "МИД подал визу" у газеті "Коммерсант-Україна".

За словами чиновника, в діючий договір про лібералізацію візового режиму між Україною та ЄС передбачається внести три зміни: уніфікувати стандартний перелік документів, необхідний усіма консульствами, зобов'язати консульства приймати в обхід візового центру громадян, які звернулися до них більш ніж за 2 тижні до дати подання документів, а також усунути можливість видачі "неправдивих мультивіз".

"Ми попередньо погодили, що в тексті будуть чітко позначені терміни дії багаторазових віз -рік, два, п'ять років.Це позбавить консулів можливості безпідставно видавати піврічні і ще більш короткострокові візи після річної", - розповів представник МЗС.

Необхідно відзначити, що візи терміном на 2-5 років передбачені і договірною базою, але на практиці країни ЄС видають їх украй рідко.

Переговори з цього питання можуть бути завершені в короткостроковій перспективі, оскільки вони не пов'язані з виконанням довгострокового плану дій безвізового режиму. "Якщо ми зможемо змінити угоду по цих трьох пунктах, ми ліквідуємо значну частину проблем", - відзначив Мошковський.

Нагадаємо, у травні цього року перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв оголосив першочергові кроки для лібералізації візового режиму з Європейським Союзом.

Нещодавно польський депутат Річард Антоні Легутко при обговоренні проекту доповіді стосовно підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною запропонував визначити чітку дату, до якої має бути скасований візовий режим з Україною, а також можливості протестувати систему безвізових подорожей під час Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

схожі новини