Новини 09:34

Румунію і Болгарію не пустили до Шенгенської зони

Румунія та Болгарія не отримали право на вступ у Шенгенську зону. Напередодні це питання обговорювали міністри внутрішніх справ країн Євросоюзу.

Як повідомив опісля міністр внутрішніх справ Польщі Єжи Міллер, проти включення обох країн у зону, вільну від внутрішнього прикордонного контролю, виступили Нідерланди та Фінляндія.

Ці країни наполягають на тому, що Румунія та Болгарія не виконали вимоги ЄС щодо боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

Сам польський міністр наголосив на тому, що країни виконали всі технічні вимоги для вступу у Шенген, і представники ЄС мали б підтримати країни у цьому їхньому намірі, оскільки, за словами Міллера, раніше лунала відповідна обіцянка.

Міністри на зустрічі вирішили, що до 17 жовтня будуть проведені додаткові консультації про прийом Румунії і Болгарії у Шенген.

Нагадаємо, раніше польський міністр Єжи Міллер заявив, що стосовно входження Румунії та Болгарії у Шенгенську зону буде досягнуто компромісу. Зокрема, відзначив він, процес повної інтеграції цих двох країн буде відбуватися поетапно.

Румунія та Болгарія приєднались до ЄС у 2007-му році.

схожі новини