Новини 2011-09-24 13:29

Уряд вже третій рік поспіль не відображає в бюджеті борг за знижку на газ за Харківськими угодами

У проекті державного бюджету третій рік поспіль не відображається заборгованість України перед Росією за Харківськими газовими угодами.

Про це екс-керівник Міністерства фінансів Ігор Уманський, йдеться у статті «Із бюджетом будемо до зими?» у «Дзеркалі тижня. Україна».

За його словами, «перше враження від проекту бюджету - відчуття якоїсь нереальності». Так, з тексту вичищені всі дражливі моменти, а також – у ньому – велика розбіжність цифр.

Зокрема, не відповідають цифри щодо держборгу та його фінансування. «Якщо відповідно до додатків погашення в 2012 році становитимуть 38 млрд грн, то в тексті законопроекту закладено майже 60 млрд. На обслуговування держборгу в додатках фігурують 15,3 млрд грн, а в законопроекті - 30 млрд», - зазначив Уманський.

Крім того, у проекті бюджету «вже третій рік поспіль не відображається заборгованість України перед Росією за Харківськими газовими угодами». Йдеться про знижку на газ, яку передбачено в розмірі 100 дол за 1000 кубометрів (там пряма норма і дуже короткий текст, який трактувати двояко дуже складно). «Так от: ця знижка повинна додаватися і оформлятися як державний борг України перед Російською Федерацією», - зазначив Уманський.

«Проте ні в документах за 2010 рік, ні за 2011-й і ні тепер уже за 2012-й сума цього боргу в загальному розмірі держборгу не відображена», - наголосив він. 

«Не відображена з простої, нібито технічної причини: на сьогодні не затверджено методологію врахування цього боргу. Але якщо враховувати, то держборг буде зовсім не в тих обсягах, які передбачені у тексті законопроекту. До поточного обсягу на кінець 2012 року необхідно додати ще близько 10 млрд дол. Разом прямий держборг становитиме приблизно 500 млрд грн (зростання за півтора року - 270 млрд грн, або 120%)», - зазначив він.

«Це тільки окремі з неточностей і нестиковок, якими рясніє проект, загалом складений украй неакуратно і непрофесійно. Адже невдовзі після подання документа навіть лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив про нестиковки в проекті на 4-5 млрд. На жаль, їх там значно більше», - заявив Уманський.

схожі новини