Новини 2011-09-24 15:44

Бюджет-2012 "висмоктуватиме" з регіонів ще більше грошей, ніж торік

Проект бюджету 2012, який уряд Миколи Азарова направив до парламенту, пропонує збільшення надходжень до центрального бюджету із регіонів. Про це заявив колишній перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак.

Про це йдеться у статті «Із бюджетом будемо до зими?» Юрія Сколотяного для «Дзеркала тижня. Україна».

«У міжбюджетних відносинах коли щось і змінилося, то тільки на гірше. Якщо в 2010 році по факту ми мали питому вагу трансфертів із державного бюджету у доходах місцевих бюджетів 48,8%, то за проектом у 2012-му­ матимемо 52,4%», - зазначив Шлапак.

«Тобто ми продовжуємо ще більше грошей висмоктувати з регіонів до центрального бюджету і вже потім перерозподіляємо їх на місця», - пояснив він.

І це замість того, щоб надавати регіонам більше можливостей у питаннях формування дохідної частини власних бюджетів, більшої самостійності і повноважень щодо видатків. «Це дуже неприємна тенденція», - вважає Шлапак.

«Із загальної кількості 692 місцевих бюджетів, які мають міжбюджетні відносини з державним бюджетом, 641 отримує дотації з державного бюджету. Тобто майже 93% усіх бюджетів – дотаційні», - зазначив експерт.

«Іде посилена централізація бюджету. А значить, і територіальна, і реальна адміністративна реформи знову відкладаються», - заявив Шлапак.

Нагадаємо, проект Державного бюджету на 2012 рік надійшов до Верховної Ради 15 вересня.

Спікер Володимир Литвин прогнозував, що парламент затвердить державний бюджет на 2012 рік у грудні поточного року. Водночас голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявляв, що держбюджет на 2012 рік буде затверджений в листопаді, а не під Новий рік.