Новини 2011-09-24 16:28

Програма реформ Януковича не підкріплена бюджетом-2012

Колишньому першому заступнику голови секретаріату президента Олександру Шлапаку не зрозуміло, як бюджет відповідає амбітній президентській програмі реформ.

Про це йдеться у статті «Із бюджетом будемо до зими?» Юрія Сколотяного для «Дзеркала тижня. Україна».

«Фактично вони не пов’язані між собою: програма Януковича існує сама по собі і бюджетом не підкріплюється», - зазначив Шлапак.

Як пояснює експерт, програма реформ президента Януковича - це прорив у пріоритетних сферах: в енергетиці, аграрному секторі, інфраструктурі тощо. «А в бюджеті традиційно на кілька відсотків проти 2011 року збільшено видаткові статті, і аж ніяк такі пріоритети не виокремлюються», - наголошує він.

«Крім того, було дуже пафосно проголошено ряд справді важливих національних проектів. Але з усіх цих проектів фінансуються лише 100 млн грн. на перинатальні центри. І все. Більше на національні проекти не виділяється ні копійки», - зазначив Шлапак.

На його думку, на кредити малому і середньому бізнесу виділено «ганебну цифру» - 10 млн грн. «Краще б уже зовсім забрали мікрокредитування і не соромилися», - вважає Шлапак.

«Фактично немає ресурсів (закладено мізерні суми) на підтримку села і, серед іншого, на проведення розмежування земель. І як влада збирається здійснювати земельну реформу, якщо землі досі не розподілено між комунальною і державою власністю, абсолютно незрозуміло», - зазначив він.

«Я вже не кажу про те, що завжди додатком до бюджету та Державної програми соціально-економічного розвитку йшов перелік тих державних програм, які мали би фінансувати з бюджету. Їх ми маємо забагато - більше трьохсот, і зазвичай фінансувалося максимум 70-80, а краще, якби було ще менше. Однак перелік був, і таким чином можна було побачити пріоритети, які фінансуватимуться. Зараз навіть цього немає», - заявив Шлапак.

Нагадаємо, на початку вересня президент Віктор Янукович вимагав від урядовців ефективної реалізації реформ. Глава держави наголосив, що виконавці, які не можуть чи не хочуть плідно працювати, мають звільнити свої крісла.

У свою чергу прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що місцеві органи влади не готові до високих темпів проведення реформ.

схожі новини