Новини 2011-09-26 08:29

У Азарова традиційно обіцяють підвищити зарплати бюджетникам у рік виборів

Заплановане в проекті державного бюджету на 2012 рік підвищення більш як на 25% тарифних ставок для бюджетників не узгоджується з політикою економії, прийнятою в усьому світі. Про це ZN.UA заявив колишній перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак.

«Я нічого не маю проти збільшення зарплат учителям, медикам тощо, але в кризових умовах це явно суперечить логіці стриманого зростання заробітних плат у державному секторі, що зараз широко практикується у більшості навіть розвинених країн, не кажучи вже про «пацієнтів» МВФ», - вважає Шлапак.

«Виходить, що в той час, коли ми не можемо виконати конституційних зобов’язань перед пенсіонерами і малозабезпеченими сім’ями, різко збільшується зарплата всього державного апарату. Я вважаю, що це не є ні соціально справедливим, ні зваженим економічним рішенням», - наголосив Шлапак.

Як повідомлялось, Шлапак також вважає, що заявлена Віктором Януковичем програма реформ, жодним чином не підкріплена бюджетом на 2012 рік.

«Фактично вони не пов’язані між собою: програма Януковича існує сама по собі і бюджетом не підкріплюється», - зазначив Шлапак.

Водночас, деякі інші експерти не виключають, що заплановане урядом підвищення зарплат бюджетникам, ніщо інше як елемент загравання з ними напередодні паламентсбьких виборів.

Нагадаємо, на початку вересня президент Віктор Янукович вимагав від урядовців ефективної реалізації реформ. Глава держави наголосив, що виконавці, які не можуть чи не хочуть плідно працювати, мають звільнити свої крісла.

У свою чергу прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що місцеві органи влади не готові до високих темпів проведення реформ.

схожі новини