Новини 09:19

ЄС дозволив Україні без мита ввозити в Європу деяку аграрну продукцію

Європейський союз погодився надати Україні значну квоту на безмитне ввезення в ЄС аграрної продукції.

Про це за підсумками 18-го раунду переговорів заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, йдеться у у статті «Вкус победы» для газети «Коммерсант-Украина».

Він повідомив, що українській стороні вдалося домогтися збільшення квот на безмитну торгівлю за ключовими статтями аграрного експорту в 2-4 рази.

Домовленість з ЄС передбачатиме поступове підвищення обсягу квот протягом перших 5 років роботи зони вільної торгівлі.

Якщо в 2013 році Україна зможе безмитно експортувати в ЄС 1,6 млн т зернових, то через 5 років - вже 2 млн т, пояснив директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків Мінагрополітики Тарас Качка.

Квота на вивезення пшениці в ЄС буде встановлена ​​в розмірі 950 тис т, після чого доведена до 1 млн т. Постачання кукурудзи збільшаться з початкових 250 тис т до 350 тис т, а ячменю - з 400 тис т до 650 тис т.

Були досягнуті домовленості і по м'ясу птиці. З першого року дії зони вільної торгівлі Україна зможе вивозити 20 тис т заморожених тушок курей і 16 тис т обробленої продукції.

Україні буде поставляти в Євросоюз 3 тис т яєць у шкаралупі та 3 тис т продуктів переробки яєць.

Україна також отримає можливість безмитно експортувати в ЄС 12 тис т яловичини, а також 40 тис т свинини (порівну обробленої свинини та тушок).

Серед іншого за квотою Україна буде поставляти в ЄС 30 тис т цукру, а також 27 тис т патоки та цукрового сиропу. При цьому, як зазначив Качка, розраховували на обсяг експорту в 200-300 тис т.

У той же час запропонована квота на експорт біоетанолу - 27 тис т з подальшим збільшенням до 100 тис т. За словами президента Української торгово-промислової конфедерації Володимира Демчака, це дозволить збільшити його виробництво в країні. Він зазначив, що внутрішнє споживання біоетанолу в Україні становить близько 260 тис т.

Компанії можуть також розраховувати на пільговий експорт овочів (50 тис т) і фруктів (270 тис т). "Аграрний сектор практично завершив роботу з підготовки підписання договору про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом", - зазначив Присяжнюк.

Проте невирішеними залишилися питання щодо скасування Україною експортних мит (на сьогоднішній день вони діють на насіння соняшнику, шкіру тварин, брухт чорних і кольорових металів).

"Ми вже домовилися, що протягом 15 років прийдемо до повного скасування мит. Залишилося визначити формат захисних механізмів, які може застосовувати Україна щодо експорту цих товарів в ЄС", - повідомив Качка.

При цьому Євросоюз сподівається підписати торгову угоду з Україною вже в грудні, заявив днями керівник підрозділу генерального департаменту з питань торгівлі Європейської комісії Філіп Куїссон.

схожі новини