Новини 16:25

Рада ЄС схвалила завершення переговорів з Україною про зону вільної торгівлі

Рада ЄС підтримує намір Європейської комісії завершити переговори з Україною щодо зони вільної торгівлі "найпізніше - до саміту Україна-ЄС". Таке рішення було прийняте за підсумками засідання Ради ЄС з питань зовнішніх стосунків (торгівля), яке відбулося у понеділок в Брюсселі.

"Рада підтримує амбітну мету Європейської комісії завершити переговори про створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі з Україною найпізніше до саміту, який відбудеться у кінці цього року", - заявив на прес-конференції головуючий на засіданні заступник міністра економіки Польщі Марцін Королек.

Європейський комісар з питань торгівлі Карл де Гухт підтвердив таке рішення.

"Ми завершимо переговори до кінця року. Я зустрічався з першим віце-прем'єром Клюєвим минулого тижня. Прогрес дуже хороший. Ми змогли закрити провали по проблемах, що залишалися, таких, як енергетика, газ, сільське господарство, експортні мита", - підкреслив він.

Нагадаємо, що останнім часом ряд європейських політиків висловлювали сумніви в доцільності підписання угоди про асоціацію з Україною, де, на їхню думку, порушуються демократичні принципи. Крім того, цю угоду повинні схвалити всі європейські держави, що також пов'язане зі складнощами через негативну громадську оцінку процесів в Україні.

Європейський парламент має намір розглянути рекомендації Європейській Раді, Європейській комісії, Європейській службі з іноземних справ щодо переговорів щодо угоди про асоціацію між Європейським Союзом й Україною у листопаді.