Новини 12:38

Німецький посол не бачить реальної боротьби з корупцією в Україні

Надзвичайний і повноважний посол ФРН Ганс-Юрґен Гаймзьот не бачить прогресу в боротьбі з корупцією в Україні. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Україна молода».

«У плані корупції реального поліпшення не відчувається. Більше того, звучать голоси, які стверджують зовсім інше», - заявив він.

Гаймзьот звертає увагу, що «непрозорість економічної діяльності залишається незмінно високою, що приватизаційні процеси мало зрозумілі».

«Усе це створює враження, що українські політики і представники бізнесу, як і раніше, вважають найкращим варіантом для країни той, при якому вони вирішуватимуть усі питання між собою», - зазначив він.

Однак, за його словами, досвід свідчить, що в такому разі економіці бракуватиме ринкової динаміки. І в результаті «мету потрапити у двадцятку найбільших економічних націй реалізувати не вдасться».

Посол вітає той факт, що нинішній уряд почав здійснення довгоочікуваних структурних реформ –«таких, наприклад, як пенсійна реформа, а також докладає зусиль щодо вирішення старих проблем на кшталт повернення податку на додану вартість».

Як відомо, наприкінці травня група держав з протидії корупції Ради Європи (GRECO) на своєму засіданні в Страсбурзі під головуванням Драго Коса відзначила провал України в плані законодавчого забезпечення боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам боротьби з корупцією за 13 напрямами.

8 червня Янукович схвалив закон про протидію корупції. Він зазначив, що при цьому було враховано пропозиції міжнародних організацій, зокрема Групи держав проти корупції (GRECO).

А 1 вересня Янукович створив Національний антикорупційний комітет, який сам і очолив.

Зазначимо, за даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, у те, що у представників влади є бажання боротися з корупцією, вірять не більше 17% населення.

схожі новини