Новини 08:20

Янукович дав зрозуміти, що не поспішає в зону вільної торгівлі

Питання щодо підписання угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС обов’язково має пройти процедуру громадського обговорення, парламентських слухань. Про це заявив президент України Віктор Янукович після зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском, повідомляє прес-служба президента.

«До того як підписувати угоду про зону вільної торгівлі, нам, безумовно, ще треба пройти деякі внутрішні процедури. Нам треба пройти громадські обговорення, зібрати представників асоціації товаровиробників, треба провести парламентські слухання», – сказав Янукович.

На його думку, до цього питання слід підходити відповідально, з урахуванням того, що в Україні існують «деякі дуже чутливі групи товарів, виробники яких мають відповідним чином підготуватися і бути конкурентоспроможними на європейському та світовому ринках».

«Україна в цілому прагне до того, щоб підняти рівень економіки та конкурентоздатності», – підкреслив Янукович.

Як повідомлялось, під час промови на самміті Східного партнерства, говорячи про переваги співробітництва, заявив, що воно відкриє шлях «для розвитку наших торговельно-економічних стосунків, євроінтеграційних процесів, які будуть йти на сході України, і вони будуть єднати схід України, Центральну Європу в цілому і створювати той економічний простір, до якого ми всі прагнемо». Про центр, південь та захід України у цій тезі не згадувались.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час зустрічі з Януковичем висловив свою думку та думку партнерів у ЄС щодо відносин української влади й опозиції, які матимуть вплив на процеси європейської інтеграції України.

Нагадаємо, 26 вересня Рада ЄС схвалила рішення про підтримку намірів Європейської комісії завершити переговори з Україною щодо зони вільної торгівлі «найпізніше - до саміту Україна-ЄС», який відбудеться у кінці цього року

Європейський парламент має намір розглянути рекомендації Європейській Раді, Європейській комісії, Європейській службі з іноземних справ щодо переговорів щодо угоди про асоціацію між Європейським Союзом й Україною у листопаді.

схожі новини