Новини 2011-10-07 14:19

Державні борги можуть спровокувати дефолт у 2013 році

Влада прагне зіскочити з «боргової голки» МВФ, однак не готова до економічної ломки. У 2012 держборг України та фіскальне навантаження зростуть. У 2013-му дефолт може стати реальністю. Про це пише Марія Мінська у черговому числі Українського тижня.

На 31 грудня 2012 року уряд пропонує встановити граничний обсяг держборгу на рівні 415,6 млрд грн (на кінець 2011-го - 375,6 млрд грн), тобто хоче і далі жити в борг.

Причому, відзначає автор, цей принцип продовжують поширювати і на державні підприємства: зокрема, Кабмін бажає залишити за собою право емітувати облігації внутрішньої держпозики на 12 млрд грн для купівлі додатково випущених акцій НАК «Нафтогаз України», на 1 млрд грн –  для придбання акцій ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» та ПАТ «Укргідроенерго» тощо.

"Вимальовується цікавий розклад: уряд винен банкам, які викуповують ОВДП, МВФ та іншим зовнішнім позичальникам (від імені громадян), банки – громадянам, держпідприємства (суто формально – власність громадян) віддають акції уряду. Схоже, що в 2012-му, поки українці дивитимуться футбол, у країні на тлі глобального знецінення грошей набиратиме обертів приватизація. Надходженнями від неї, власне, як і в попередні роки, частково фінансуватимуть перевищення видатків над доходами –  24 млрд грн. А які плани, цікаво, на 2013-2015 роки в межах означеної і, як доводить досвід останніх років п’яти, незмінної стратегії? До речі, саме з 2013-го, на думку багатьох експертів, питання повернення державних боргів постане руба. Акцій держпідприємств не вистачить на всіх", - пише автор.

Більше читайте у матеріалі «Бонд. Держбонд» у № 41 Тижня.

схожі новини