Новини 2011-10-20 22:48

У МЗС заявляють, що ЄС ніколи не піде на окреме підписання угоди про асоціацію і торгівлю

Угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом не може бути підписана окремо від угоди про асоціацію. Про це заявив надзвичайний і повноважний посол України Олександр Чалий в ефірі 5 каналу.

"У нас є єдина інтегральна угода, яка базується на політичній асоціації і економічній інтеграції. І у нас є спільна політична домовленість тримати цю угоду, як таку, яка закладе підвалини для майбутніх відносин", - заявив він.

"Теоретично це можливо, але в цій ситуації Європейський Союз на розділ пакету ніколи не піде", - додав посол.

В свою чергу заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що "Європейський Союз і раніше ніколи не збирався йти на розподіл пакету".

"Інша справа, що зона вільної торгівлі має працювати раніше. Ця угода про асоціацію буде ратифікуватися ще багато років, багато років країнами-членами, вона запрацює за три-чотири роки… Але зона вільної торгівлі - це компетенція Європейського Союзу, таким чином зона вільної торгівлі може запрацювати набагато швидше", - уточнив він.

Нагадаємо, сьогодні перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова заявила, що угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом може бути парафована, а потім підписана окремо від Угоди про асоціацію.