Новини 2011-10-24 09:38

Азаров боїться сполохати кремлівського "птаха удачі"

Прем'єр-міністр Микола Азаров сподівається, що тарифи на газ для населення підвищуватися не будуть.

"Ми налаштовані на те, щоб домовитися з Російською Федерацією про прийнятну ціну на газ. Остання моя зустріч з прем'єром Росії дає підстави думати, що угода досить близько", - зазначив він інтерв'ю телеканалу "1 +1" у неділю ввечері, відповідаючи на питання , коли українцям чекати підвищення плати за газ.

"Тому ми зараз не плануємо ніяких підвищень тарифів на газ", - заявив Азаров.

Прем'єр зазначив, що підвищення відбудеться тільки "в тому крайньому випадку, якщо збережеться та вбивча ціна на газ, яка випливає з угоди січня 2009 року".

"Давайте не будемо забігати вперед і не сполохувати того птаха удачі, який, як мені здається, повинен, нарешті, приземлитися на Україну", - сказав він.

Коментуючи підписання договору про зону вільної торгівлі з СНД, Азаров підкреслив, що сторони домовилися протягом обмеженого часу відмовитися повністю від режиму вилучень у вільній торгівлі.

За його словами, частина відмови від обмежень прописана в самому договорі, а "частина обмежень, пов'язаних з експортними митами на нафту і газ, винесена в переговорний процес".

"Ми також розуміємо, чому. Тому що це величезна стаття доходів російського бюджету. І протягом обмеженого часу Росія від таких зборів не відмовиться", - зазначив він.

Відповідаючи на питання, чи можливе розірвання договору, якщо цукор і нафта, наприклад, на довгий час залишаться винятками із зони вільної торгівлі, Азаров відповів: "У світовій практиці всяке буває".

Нагадаємо, 19 жовтня Азаров заявив, що пошук компромісного рішення з перегляду українсько-російських "газових контрактів" близький до завершення.

За день до цього президент Віктор Янукович заявив іноземним журналістам, що Україна буде змушена підвищити тарифи на газ для населення вже в наступному місяці, якщо не зможе домовитися з Москвою про більш низькі ціни на паливо.

схожі новини