Новини 2011-10-29 10:03

Генпрокуратура хоче допитати Лазаренка у справі Тимошенко про ЄЕСУ

Генпрокуратура має намір допитати екс-прем'єра Павла Лазаренка у справі щодо боргів «Єдиних енергетичних систем»екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в ефірі телеканалу «Інтер».

«Ми зверталися за допомогою (до американської сторони), дійсно. Торік я виїжджав в Сполучені Штати. Брав участь у допиті екс-прем'єр-міністра України Лазаренка», - розповів заступник генпрокурора.

«Особисто брав участь у цьому допиті в Каліфорнійській в'язниці, і цей допит тривав протягом двох робочих днів», - уточнив він.

«Загалом-то, продуктивне було відрядження, але одного такого допиту слідству мало. Нам потрібно допитувати Тимошенко, у цих справах, Лазаренка, Кириченка та інших учасників багатьох сумнівних операцій», - додав Кузьмін.

«Такий запит на розгляді компетентних органів США є», - додав він.

«Є, загалом-то, і проблеми з надання такої допомоги. Протягом року ми отримуємо або погоджуємо різні дати повторного допиту Лазаренка, але, на жаль, протягом року остаточна дата так і не названа», - розповів представник ГПУ.

«Тому ми все ж сподіваємося, що американська сторона нам допоможе розібратися в кримінальних справах, які розслідуються», - уточнив Кузьмін.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура 20 жовтня скасувала постанову про закриття кримінальної справи відносно Тимошенко за фактами розкрадання понад 25 млн грн бюджетних коштів та ухилення від сплати понад 20 млн грн податків шляхом запровадження злочинної фінансової схеми щодо розрахунків за природний газ корпорацією «Єдині Енергетичні системи України» та приховування доходів від діяльності її офшорної компанії.

13 жовтня СБУ порушила кримінальну справу проти Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією.

Адвокат Сергій Власенко заявив, що Генпрокуратура не мала права поновлювати справу проти екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо корпорації ЄЕСУ за терміном давності.

схожі новини