Новини 2011-11-04 19:23

Країни G20 домовилися виділити додаткові кошти для МВФ

На саміті «Групи двадцяти» (G20), який триває у Каннах, ухвалили рішення про виділення Міжнародному валютному фонду додаткових коштів для врегулювання боргової кризи в Європі. Про це повідомив президент Європейської ради Герман Ван Ромпей.

Президент Франції Ніколя Саркозі під час саміту заявив, що МВФ потребує підтримки, щоб мати змогу захищати країни, яким загрожує фінансова криза. Саркозі впевнений, що посилення МВФ допоможе прискорити економічне зростання Єврозони.

За словами французького лідера, шляхи реалізації ухваленого рішення лідери 20 найбільших економік світу детальніше погодять у лютому наступного року.

Зазначимо, що передбачається залучення Міжнародного валютного фонду до посилення Європейського стабілізаційного фонду EFSF. Очікується, що для цього буде створено окремий рахунок. Кошти на нього переказуватимуть країни, що входять до МВФ. З цих коштів тоді посилюватиметься фонд порятунку євро.

Також Міжнародний валютний фонд буде безпосередньо контролювати просування реформ в Італії. Ситуація з державною заборгованістю у цій країні вважається нині другою за скрутністю в єврозоні після грецької.

Італію вже контролює Євросоюз, однак контроль з боку МВФ вважається більш ефективним. У заключних документах саміту в Каннах Італія, зі свого боку, зобов’язується до 2013 року знизити рівень нової заборгованості й досягти сконсолідованого державного бюджету.

Учасники саміту також досягли домовленості щодо рекапіталізації 29 найбільших банків для того, щоб у подальшому уникнути необхідності виділяти їм державну фінансову допомогу. Канцлер Німеччини Анґела Меркель повідомила, що серед цих фінансових установ, зокрема, німецькі Deutsche Bank і Commerzbank.

Починаючи від 2016 року, мають набути чинності більш жорсткі норми, які стосуються резервних капіталів цих банків. Меркель зауважила, що завдяки такій реформі платникам податків більше не доведеться розплачуватися за фінансові збитки банків.

Дискусії на саміті в Каннах були, головним чином, зосереджені на фінансовому та політичну кризу в Греції та Італії.

Нагадаємо, у вересні відбулася зустріч глав фінансових міністерств і центробанків G20. Країни «великої двадцятки» виступили за «сильну і скоординовану міжнародну відповідь для вирішення тих проблем, з якими стикається світова економіка».