Новини 2011-11-17 09:50

Дві парламентські партії вирішили об’єднатися

Дві парламентські партії, які входять у фракцію "Наша України-Народна самооборона" – Українська республіканська партія (УРП) "Собор" Анатолія Матвієнка і партія "Українська платформа" (УП) Павла Жебрівського – готуються до об’єднання.

Як повідомляє Коммерсант-Украина, планується, що 3 грудня УП оголосить про саморозпуск, після чого її колишні члени поповнять ряди УРП "Собор".

Останні деталі об'єднання керівники цих політичних сил мають узгодити в суботу на закритому засіданні політради. "У суботу ми проведемо засідання центральних органів партій, і лише після того, як узгодимо всі питання, я зможу коментувати", - сказав Анатолій Матвієнко.

За інформацією видання, між Матвієнком та Жебрівським вже досягнута домовленість про те, що об'єднання буде проходити на базі УРП "Собор", зареєстрованій в Мін'юсті під N1. "Українська платформа", що отримала N162, оголосить про анулювання своєї реєстрації, а її члени напишуть заяви про вступ до УРП "Собор".

Зараз розглядаються два варіанти назви об'єднаної політичної сили: "Українська республіканська платформа" та "Українська платформа "Собор". На об'єднавчому з'їзді планується обрати голову на чотири місяці. "За півроку до парламентських виборів (у травні 2012 року - ред..) ми проведемо праймеріз, і той, хто набере більшість голосів, поведе партію на вибори", - сказав Павло Жебрівський.

Директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що об'єднання цих двох партій не вплине на загальну розстановку сил в українській політиці. "Вони, звичайно ж, сподіваються, що, об'єднуючись, збільшать свою політичну вагу, але коли пара десятих відсотка з'єднується ще з парою десятих відсотка, рейтинг особливо не збільшується, - зазначив експерт .- Можливо, вони хочуть посилити свою вагу в торгівлі з іншими великими гравцями".

Нагадаємо, УРП "Собор" (перша назва - Українська республіканська партія) зареєстрована в листопаді 1990 року. Її першим головою був Левко Лук'яненко. Партія була представлена ​​у парламентах II, IV-VI скликань. УРП вже має досвід поглинання - у 2002 році її ряди поповнила Українська народна партія "Собор". В результаті об'єднання в назві партії з'явилося слово "Собор" і змінився голова. З 2002 року УРП "Собор" беззмінно очолює Анатолій Матвієнко.

Партія "Українська платформа" зареєстрована у березні 2009 року. Голова - народний депутат Павло Жебрівський (в Раду VI скликання пройшов за квотою партії "Наша України" у складі блоку НУНС). УП встигла взяти участь лише в одних виборах - депутатів місцевих рад у 2010 році.

схожі новини