Новини 2011-11-23 22:27

Мєдвєдєв наказав армії готувати відповідь на розгортання ПРО у Європі

Президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв оголосив про заходи, яких Росія вживатиме у відповідь на розгортання США системи ПРО в Європі. Про це він сказав у заяві на державному каналі російського телебачення.

Мєдвєдєв наказав посилити прикриття об'єктів стратегічних ядерних сил, оснастити стратегічні балістичні ракети перспективними комплексами подолання ПРО і новими високоефективними бойовими блоками, розмістити на заході і на півдні країни сучасні ударні системи озброєнь, що забезпечують вогневу поразку єроПРО.

"Мною прийнято таке рішення: за моїм дорученням Міноборони Росії негайно введе до бойового складу станцію радіолокації системи попередження про ракетний напад в місті Калінінграді", - заявив президент у зв'язку з ситуацією, яка склалася навколо системи ПРО в Європі.

За його словами, у рамках створення системи повітряно-космічної оборони Росії в першочерговому порядку буде посилено прикриття об'єктів стратегічних ядерних сил.

За даними американського інформаційного агентства Bloomberg, Росія може застосувати пускові ракетні установки, включаючи комплекси "Іскандер", на північній і південній кордонах країни і, в тому числі, в Калінінграді, розташованому між Литвою і Польщею, що є членами ЄС і НАТО.

Також Медведєв заявив, що Росія вийде з Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь і відмовиться від кроків у галузі роззброєння, якщо США продовжать будівництво протиракетної оборони в Європі.

Медведєв при цьому наголосив, що Росія як і раніше готова продовжувати діалог з США та НАТО з питань ПРО, проте співпраця має здійснюватися на чіткій правовій базі, що забезпечує облік законних інтересів країни.

 "Час для того, щоб дійти взаєморозуміння, ще є. У Росії є політична воля для досягнення необхідних домовленостей, які можуть відкрити принципово нову сторінку в наших відносинах з США та Північноатлантичним альянсом", - сказав Медведєв.

Раніше на цьому тижні Москва погрожувала у разі провалу переговорів про розгортання американської системи ПРО в Європі розташувати свої тактичні ракети "Іскандер" у Білорусі, в Краснодарському краї та у Калінінградській області, що дозволить Росії "відбити можливу атаку США".

Як повідомлялось, 5 жовтня, про свою готовність приєднатися до програми створення європейської системи ПРО офіційно оголосила Іспанія, чим викликала різку критику з боку Москви.

схожі новини