Новини 2011-11-24 09:44

МЗС: Україна не мала принципового наміру парафувати угоду з ЄС саме на саміті

Україна не мала принципового наміру парафувати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом на саміті Україна - ЄС, який заплановано на 19 грудня. Про це ввечері 23 листопада у Брюсселі заявив заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін.

«У нас не було принципового наміру саме парафувати саме на саміті. Ідея була -оголосити про завершення переговорів», - заявиввін.

Заступник міністра наголосив, що парафування Угоди про асоціацію є технічним процесом, який передбачає візування 1,5 тисячсторінок нової угоди головами переговорних команд України та ЄС.

«Це не є політичний акт», - підкреслив Клімкін.

Він зазначив, що саме парафування стане можливим, коли завершиться технічна робота над текстом угоди. При цьому заступник міністра не уточнив, скільки часу може зайняти робота над технічним завершенням тексту угоди.

Клімкінтакож нагадав, що після парафування Європі знадобиться не менше 5-6 місяців для підготовки документа для підписання, оскільки він має бути перекладений усіма 23 офіційними мовами Євросоюзу.

Нагадаємо, Україна та ЄС розпочали переговори щодо Угоди про асоціацію у 2007 році.

11 листопада цього року сторони заявили про завершення переговорного процесу.Єдиним питанням, яке потребує політичного вирішення, залишилось питання перспективи членства України у Євросоюзі.

Днями президент Віктор Янукович заявив, що євроінтеграція України може бути «поставлена на паузу».

схожі новини