Новини 2011-11-30 15:23

Філарет нагородив народних депутатів за збереження Почаївської Лаври

Глава Української православної церкви Київського патріархату Святійший Патріарх Філарет нагородив групу опозиційних діячів Орденами Святого Юрія Переможця за їхню діяльність із захисту українського православ’я, зокрема, в питанні збереження однієї з найбільших архітектурних перлин і духовних святинь українського народу - Свято-Успенської Почаївської лаври.

Зокрема, Орденом Святого Юрія Переможця нагороджені народні депутати Тарас Стецьків, В’ячеслав Кириленко, Володимир Яворівський, депутат Тернопільської облради Степан Барна і заступник голови партії «Фронт Змін» Андрій Пишний.

«У жовтні цього року деякі політичні сили намагалися вилучити Почаївську Лавру зі списку об’єктів, які не підлягають приватизації та віддати її у власність УПЦ Московського Патріархату. На захист всеукраїнської святині на всіх рівнях постала громадськість», - сказано у повідомленні УПЦ КП.

За його словами, такі релігійні споруди як Почаївська лавра, Софія Київська, Києво-Печерська лавра та багато інших є надбанням українського народу. Вони мають бути у державній власності.

Зазначимо, у січні цього року під час приїзду президента до Почаївської Лаври голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда, який теж був присутній на богослужінні, особисто вручив Віктору Януковичу рішення та звернення облради щодо повернення цієї святині до Кременецько-Почаївського заповідника.