Новини 2011-12-03 12:05

Глава Держслужби зайнятості дізнався, що за ним стежать, ще півроку тому

Глава Держслужби зайнятості Володимир Галицький дізнався про те, що перебуває під наглядом спецслужби, за півроку до арешту. Однак не тільки не вжив жодних заходів конспірації, а й продовжив «косити» прямо в своєму робочому кабінеті.

Про це у статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише Юрій Бутусов.

Як пише автор, «керівництво Кабміну до певного часу вважало Галицького незамінним».

«Його найближчим політичним партнером був перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага - призначений у міністерство за квотою Блоку Литвина», - зазначає Бутусов.

«Є підстави припускати, що Галицький заносив вагомі аргументи керівництву партії Литвина та його депутатам, які дозволяли йому розглядати свою посаду теж як частину коаліційної угоди. Безперечно, серед тих, хто отримував вигоду, були й представники Партії регіонів», - пише він.

За даними видання, у жовтні 2010 року глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський звернувся до президента Віктора Януковича з листом, у якому просив доручити правоохоронним органам провести розслідування тіньових схем у Державному центрі зайнятості, очолюване Галицьким.

«... Ретельної уваги потребують тіньові схеми з надання дотацій роботодавцям на створення додаткових робочих місць, залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт, виділення одноразової допомоги безробітним для відкриття своєї справи, які фінансуються за кошти державного бюджету», - писав Бродський у листі.

«Вважаємо, що порушувані питання завдають не менших збитків державі, ніж «ЄДАПС», а можливо, і більших», - зазначав він.

Крім того, з вимогою звільнити Галицького на початку 2011 року виступав віце-прем’єр-міністр із соціальної політики Сергій Тігіпко, однак цю ініціативу було торпедовано.

Нагадаємо, СБУ заарештувала главу  Державної служби зайнятості Володимира Галицького та кількох чиновників відомства наприкінці листопада. Під час обшуків у кількох банківських скриньках, які належали затриманим, були виявлені валютні цінності на загальну суму в $7,5 млн, велика кількість золотих годинників і дорогоцінних каменів.

Зазначимо, що прем’єр-міністр Микола Азаров нещодавно заявив, що саме він ще півроку тому був ініціатором розслідування корупції у Держслужбі зайнятості, результатом якого став арешт Галицького.