Новини 2012-01-01 15:53

Обама посилив санкції проти Ірану

Президент США Барак Обама підписав оборонний законопроект, що включає, зокрема, введення додаткових, більш жорстких, санкцій відносно Тегерана.

Згідно з новим законом, іноземним компаніям, які будуть продовжувати працювати з центральним банком Ірану, закриють доступ до фінансової системи США.

Однак, як підкреслив американський лідер, він не згоден з окремими пунктами прийнятого закону, що стосуються заходів щодо іноземних громадян, підозрюваних в тероризмі.

"Той факт, що я підписав цей законопроект в цілому, не означає, що я згоден з усіма його положеннями", - заявив Обама.

Президент Сполучених Штатів підписав законопроект на Гаваях, де він проводить відпустку. Новий закон прийнятий на тлі посилення напруженості у зв'язку з ядерною програмою Ірану.

Західні країни стверджують, що Тегеран прагне отримати ядерну зброю. Іран, у свою чергу, наполягає на тому, що його ядерна програма переслідує виключно мирні цілі і призначена для виробництва електроенергії і для медичних потреб.

Кілька тижнів тому Сполучені Штати ввели санкції, спрямовані проти іранської фінансової сфери, проте безпосередньо центрального банку вони не стосувалися.

схожі новини